Naturalne spalacze tłuszczu

Bezpieczna dieta nie polega na rezygnacji z wielu produktów, ale umiejętnym skomponowaniu i dobraniu składników, które przyspieszają metabolizm. W połączeniu z aktywnym trybem życia, takie rozwiązanie sprawi, że nie tylko zaobserwujemy spadek wagi, ale poczujemy się lekko i zdrowo. Oto lista najbardziej popularnych, naturalnych spalaczy:
1. ‎Kawa‬ – a konkretniej kofeina w niej zawarta. Okazuje się, że poza oczywistym pobudzeniem, kofeina aktywuje również szlaki metaboliczne stwarzając korzystne warunki do spalania tłuszczu. Ponadto hamuje apetyt i zwiększa motywację do treningu, dlatego jest nieodłącznym składnikiem wszystkich suplementów na spalanie tłuszczu

2. Pieprz ‪cayenne‬ – zawarta w nim kapsaicyna powoduje podwyższoną termogenezę (dlatego jest nam gorąco po zjedzeniu ostrych potraw), co automatycznie przekłada się na większe zapotrzebowanie organizmu na kalorie w celu utrzymania wyższej temperatury ciała.

‪3. Cynamon‬ – znany głównie ze słodkich smakołyków ma również właściwości odchudzające. Zawdzięcza to swoim zdolnościom do regulowania poziomu insuliny we krwi, która z kolei odpowiada za prawidłowe metabolizowanie węglowodanów. Co w ostateczności zmniejsza napady wilczego głodu i ochoty „na coś słodkiego”.

‪4. ‎Zielona‬ herbata – jej działanie prozdrowotne zawdzięcza zawartych w niej epigalokatechin, które podnoszą termogenezę, przyspieszają metabolizm, a także hamują apetyt. Jest bezpieczniejsza od kofeiny w przypadku osób z problemami sercowymi.