Pedicure kosmetyczny

Okres wakacyjny to czas kiedy każda z nas odsłania stopy, dlatego warto o nie zadbać by nie wstydzić się je pokazywać. Jakiś czas temu postanowiłam wybrać się na pedicure do Gabinet Urody A&A w Katowicach, gdzie pracuje moja znajoma Sylwia.

Pedicure powinnyśmy wykonać kiedy:
-skóra stóp jest nadmiernie sucha/szorstka
-zgrubiała bądź lekko łuszcząca skóra pięt
-skłonność do pękania pięt
-obecność odcisków i modzeli na naszych stopach.

Natomiast pedicure nie powinnyśmy wykonywać w sytuacjach kiedy:
-obserwujemy obecność zmian zapalnych na skórze stóp
-mamy grzybice, drożdżyce i brodawki skóry stóp
-mamy pęcherze, krosty, nadżerki, strupy, bardzo głębokie pęknięcia skóry podeszew
-mamy liszaj płaski, łuszczyca
-mamy nowotwory płytki paznokciowej i/lub skóry stóp.

Na samym początku zabiegu moczyłam stopy w soli morskiej z firmy gewoll, w misce około 10-15 min. W tym czasie Sylwia założyła rękawiczki jednorazowym. Następnie ręcznikiem celulozowy wytarła mi stopy by spryskać je skinseptem w celu zdezynfekowania stóp.
Omegą starła mi modzele( odciski), jeżeli były by zbyt twarde to wtedy możemy pomoc sobie preparatem z firmy camilllen60 ( spray do zrogowaciałej skory z mocznikiem). Kolejnym krokiem było odsuwanie skórki dłutkiem do pedicure, a później za pomocą frezarki odsunęła skórki frezem diamentowym (jeżeli zostałyby nam „firanki” to docinamy cążkami do skórek).
stopy1stopy2

 

 

 

 

 

 

 

 

Później Sylwia obcięła mi paznokcie specjalnym obcinaczem do stop, a nierówności wyrównała pilnikiem. Następnie kapturkiem do nośnika wyfrezowała moje stopy. Płytkeę paznokcia zmatowiła bloczkiem i odtłuściła za pomocą primera kwasowego. Gdy w końcu wybrałam kolor lakieru Sylwia pomalowała mi paznokcie. Gdy lakier całkowicie wysechł wykonała peeling z farmony podologic z jonami srebra. Na koniec zabiegu w moje stopy wsmarowała krem firmy farmona podologic lipid system kremowy plaster na zrogowacenia.
stopy4 stopy5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z całego serca dziękuję Sylwi – moje stopy nigdy nie były tak gładkie! Z pewnością nie raz się jeszcze do niej wybiorę. Polecam 🙂