Jak odróżnić dobrego fryzjera ?

Witajcie , witajcie. Urlopy się pomału kończą więc i czas po wypoczynku zadbać o włosy. No właśnie . . . Ale po czym poznać dobry Salon Fryzjerski ? O tym właśnie dziś ten wpis. Podpowiem Wam na co zwracać uwagę przy wyborze. Po pierwsze , przed udaniem się do wybranego salonu,warto przejrzeć stronę internetową danego salonu. Sprawdź na jakich kosmetykach/farbach wykonywane są usługi i jakie są opinie o danym miejscu.Warto przyjrzeć się jak salon się rozwija, czy uczestniczy w szkoleniach i kursach.Będziesz czuła ,że wybierasz się do profesjonalistów.

Po drugie w salonie fryzjerskim powinnaś czuć się dość swobodnie, więc ważne jest pierwsze wrażenie. Czyli wchodząc do takiego salonu powinno się zostać zauważonym , obsługa powinna zaproponować coś do picia czy poczytania, wskazać poczekalnię i odwiesić płaszcz lub pokazać Nam wskazane do tego miejsce.

Po trzecie najważniejsza jest rozmowa wstępna. Czyli wywiad fryzjera co do Twoich oczekiwań , oględziny włosów, ocena ich stanu. Dobry fryzjer będzie chciał wiedzieć ile czasu rano możesz poświęcić na uczesanie, jakich kosmetyków używasz, pomoże Ci je dobrać, doradzi i dobierze fryzurę odpowiednią do kształtu twarzy i sylwetki , podkreśli charakter. Jeśli chodzi o koloryzacje koniecznie musi pokazać Ci paletę farb,aby dokładnie wiedzieć czego oczekujesz i w jakich odcieniach i tonacjach czujesz się najlepiej,bo koloru nie da się „opowiedzieć”.

Po czwarte warto przyjrzeć się czy w salonie panuje porządek. Zauważ czy przy Twoim stanowisku nie leżą włosy jeszcze z poprzedniej usługi, czy są środki do dezynfekcji, czy profesjonalista używa rękawiczek do koloryzacji,fartuchów i peleryn-oczywiście ich stan wizualny też nie może być zły. No i sprzęt jest równie ważny, czy salon jest wyposażony w jakieś nowocześniejsze sprzęty ułatwiające usługi, co świadczy o dobrym rozwoju firmy.

Po piąte , dobry fryzjer nie jest mistrzem tylko w jednej dziedzinie i w jednym rodzaju strzyżenia np. brzytwą czy nożem chińskim. Powinien umieć posługiwać się rożnym sprzętem i dobrać go do typu włosa,bo ten jeden drugiemu nie równy.

Kolejny punkt szósty czyli czy wszystko poszło zgodnie z planem? jeśli coś Ci się nie podoba, a fryzjer powinien o to zapytać to warto powiedzieć to na miejscu, dobry specjalista nie wypuści Cię niezadowoloną. Musisz wziąć pod uwagę ,że gdy opuścisz salon nie mówiąc,że coś jest nie tak , poprawka po kilku dniach może być płatna.

I na koniec po zakończonych usługach dobry fachowiec podpowie Ci i pokaże jak stylizować fryzurę, jakich kosmetyków powinnaś używać, pokaże Ci kilka wariantów jej noszenia.

Mam nadzieję,że właśnie takiego fachowca posiadasz w swojej okolicy i odwiedzasz go z zaufaniem.

 

DC2_9413